Karavanacountry skupina z Lovosic

O kapele
Vánoční kostel

Karavana hraje hlavně country, trampské a folkové písničky, občas i trochu vybočí z téhle muziky. Hraje především písničky známé, i když ani tohle není možné brát doslova. Nejčastěji je nás možné slyšet na nejrůznějších akcích v restauracích a hospůdkách, na countrybálech nebo na nějakém tom festiválku. Občas zavítáme třeba i do domu seniorů apod. Prostě zahrajeme si rádi všude tam, kde mají tuhle muziku rádi ….

Současná sestava Karavany:
Vladimír -Riki- Kočí

Vláďa Kočí - kytara, zpěv, kapelník

Jitka Kočišová

Jitka Kočišová - zpěv, příležitostně flétna

Martin Burian

Martin Burian - baskytara, zpěv

Vašek Poskočil

Vašek Poskočil - housle, zpěv

Stojan Stojanov

Stojan Stojanov - kytara, f.harmonika, zpěv

Dan Šturm

Dan Šturm - kytara

Historie Karavany

Opravdu se už o historii dá hovořit. Nevěříte? Kdysi dávno jsme si jen tak brnkali u ohně a tam nás napadlo, že to zkusíme dát dohromady. Tak se taky v roce 1996 stalo.

 • 1997 - Prvně jsme se jako kapela objevili začátkem roku 1997. Tehdy se k zakládajícím členům Vláďovi Kočímu (kytara), Martinovi Burianovi (kontrabas) a Martinovi Kočímu (mandolína) přidal David Pleskot (kytara) a Vojta Honzík (banjo).
 • 1998 - Přišel Vašek Poskočil (housle). Odchází Vojta Honzík a s banjem ho nahrazuje Mirek Novotný. V tomto období s námi zpívala zhruba rok také Hanka Pittnerová.
 • 2000 - Odchází Hanka a David a přichází sólový (později) kytarista Dan Šturm. Začínáme nesměle sbírat zkušenosti s hraním na aparaturu, což přineslo ještě jeden důležitý fakt. Doposud jsme zpívali „hurá“ systémem „všichni všechno“. Po nahrávce jedné takové produkce jsme došli k pochopitelnému názoru, že takhle už to dál nechceme. Členem Karavany se stává Vašek Baumruk – obor zvuk, dobrá nálada a tisíc dalších dovedností ... V tomto roce s námi začíná zpívat Petra Dianová.
 • 2001 - Natočili jsme si pro radost demáček CD „To se ví“. Na jeho křtu s námi začala zpívat Evka Fertáľová.
 • 2002 - Byl dalším důležitým rokem, to jsme si pořídili vlastní aparaturu. Jo a taky jsme si natočili druhé CD „Ještě je čas“. Mimo to jsme celou tu dobu samozřejmě hráli a hráli – kde se jen dalo a kam nás pozvali. Nejčastěji v restauraci Chemik, později Sarajevo (Lovosice) ale dost často i jinde. Občas nějaký ten festiválek – prostě tak normálně.
 • 2003 - Odchází Mirek a 2004 Petra.
 • 2005 - Nastávají největší změny. Nejprve odešel Dan. Jeho sóla převzal Vláďa, ale popravdě na jeho „sólovku“ často vzpomínáme. Nedlouho po něm skončil i Martin Kočí. Ještě než stačili oba odejít, dotočili jsme v tomto složení CD „Třetí šance“. Chvíli jsme pak hledali a do kapely našli hráče na mandolínu Ivoše Bartoška. A ještě vyměnil Martin kontrabas za baskytaru.
 • 2007 - Končí zpěvačka Evka.
 • 2008 - Rozloučili jsme se s Ivošem. Jako stálý host se k nám vrátil Martin Kočí. Na tradiční Hašmarovské hospodě (díky perfektní atmosféře velmi vydařené vystoupení) se nám, zcela náhodou, povedlo natočit čtvrté CD „Živáček“. V tomto roce k nám také přichází zpěvačka Jitka Kočišová.
 • 2009 - Martin Kočí hlásí, že tak jak jsme byli domluveni na konci roku v Karavaně skončí. Začali jsme usilovně hledat jiného hráče na mandolínu. V průběhu roku s námi začíná hrát jako host Martin Bitter na banjo. Mandolínu nejsme schopni sehnat a tak se rozhodujeme pro variantu hraní s druhou kytarou. Stojan Stojanov k tomu ještě zvládá foukačku (harmoniku). Ke kapele se vrací Evka, ale díky pracovnímu vytížení bývá s námi jen sporadicky. Na konci roku pak bohužel opravdu Martin Rik Kočí odchází.
 • 2011 - Hned na začátku roku s námi přestal hrát Martin Bitter. Objevuje se naštěstí pár nových příležitostí k hraní jako např. restaurace Cukrovar. V závěru roku se nám velmi vydařil vánoční koncert v pro nás zvláštním prostředí - v kostele …
 • 2012 - Dostáváme se i dál od Lovosic. Hrajeme například na Ředhošti na Koňské show nebo v Královicích na Rytířských slavnostech. Karavana má konečně své webové stránky
 • 2013-15 -V průběhu následujících let zůstáváme už jen s jednou zpěvačkou Jitkou. Evka, která s námi byla už jen velmi sporadicky, se nejprve odstěhovala a později začala zpívat s jinou kapelou
 • 2016 – Nikdo se nepamatuje, že by „náš“ Vašek Baumruk někdy někoho zarmoutil… ,tedy až do konce tohoto roku, kdy 25.prosince odešel z našeho světa. Měli jsme tu smutnou čest, rozloučit se s ním písničkou v kostele. Jako bychom ho živě slyšeli od „jeho“ mixpultu: „Karavano, zní vám to nějak divně“. V tu chvíli jsme to ale opravdu líp neuměli … Vašku…děkujeme Ti ... Vašek Baumruk
 • 2017 - V průběhu roku s námi (po dvanácti letech) znovu začíná hrát na kytaru Dan Šturm, který k tomu dobře zvládá i naši aparaturu. Když už je řeč o aparatuře, vybavili jsme se menší, tzv.stolní verzí, což nám umožňuje zahrát posluchačům v hospodě „od stolu“.


A co Karavanu čeká v letech dalších?
Chceme hrát dál, dokud nám nepraskne ta nejposlednější struna ……

počet přístupů:

Napište nám do knihy :

Napište nám